Shi, erë dhe dallgë gjigante, si paraqitet situata sot në Vlorë

Vlora

Shi, erë dhe dallgë gjigante, si paraqitet situata sot në Vlorë

Më: 23 dhjetor 2019 Në ora: 09:24
Vlorë

Situata nga reshjet e shiut në Vlorë për ditën e hënë raportohet e qetë,

Në këto momente reshje shiu nuk ka, edhe fuqia e detit ka rënë, dy tragetet e linjës Brindisi Vlorë kane mbërritur në portin e Vlorës.

Ndërkohë që prefektura e Vlorës ka monitoruar dhe prurjet e lumit Vjosë i cili ka pas prurje të shumta, por nuk përbën rrezik për përmbytje.

Niveli i Vjosës është 5.20 në këto momente dhe nëqoftëse do të këtë rritje deri në 7-8 m atëherë Vjosa del nga shtrati dhe përmbytet toka dhe banesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat