40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës - Bota Sot
40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës

Vlora

40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës

Më: 17 janar 2020 Në ora: 11:08
Ilustrim

Policia e Vlorës ka shoqëruar sot rreth 40 persona të kombësisë kurde dhe irakiene.

Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërkonin të largoheshin për një jetë më të mire drejt Evropës.

“Kemi dy ditë që endemi nëpër Shqipëri. Duam një jetë më të mirë, kemi dy muaj që ecim në këmbë. Kemi lënë vendin tonë për shkak të varfërisë”, janë shprehur ata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat