COVID-19, në Vlorë nis trajnimi i mjekëve dhe infermierëve

Vlora

COVID-19, në Vlorë nis trajnimi i mjekëve dhe infermierëve

Më: 18 mars 2020 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Në Vlorë ka nisur trajnimi i personelit mjekësor për të përballuar situatën e koronavirusit. Janë 300 infermierë dhe mjekë, të cilët do të marrin leksion cdo ditë nga ora 8:00 deri në orën 14:00.

Çdo ditë do të trajnohen 30 mjekë dhe infermierë. Ata do të marrin 6 leksione që zgjasin nga 1 orë secili.  

Pas përfundimit të trajnimit të mjekëve dhe infermierëve të spitalit do të nisë trajnimi i vullnetarëve që janë angazhuar nga Vlora.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat