Familja me 4 anëtarë nga Vlorë infektohet me koronavirus

Vlora

Familja me 4 anëtarë nga Vlorë infektohet me koronavirus

Më: 22 mars 2020 Në ora: 20:42
Foto ilustrim

Një familje në Vlorë është infektuar me koronavirus. Gazetari i  Ora News, Edi Ruci raporton se bëhet fjalë për një djalë i cili pasi ka ardhur nga Italia në datën 8 mars, ka infektuar gjyshen, babain, nënën dhe vëllain.

Burimet bëjnë të ditur se djali i familjes ka ardhur nga Bergamo, më pas ka ikur në Gjermani në datën 20 mars.

Familja e infektuar janë të moshës  77 ,69, 50 dhe 24 vjec.

Megjithatë pritet një konfirmim zyrtar nga ministria e Shëndetësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat