4 pjesëtarët e familjes dalin pozitiv me CoVid-19/ Dezinfektohet zona ku punonte dhe jetonte familja

Vlora

4 pjesëtarët e familjes dalin pozitiv me CoVid-19/ Dezinfektohet zona ku punonte dhe jetonte familja

Më: 23 mars 2020 Në ora: 08:59
Vlorë

Bashkia e Vlorës ka dezinfektuar sot zonën ku punonte dhe jetonte 57 vjeçari dhe familja e tij që dje u konfirmuan me CoVid-19.

Mbrëmjen e djeshme familja prej katër persona është shoqëruar për tek infektivi i Tiranes pasi shfaqi simptomat e virusit Covid 19.

Pallati ku jetonte familja me iniciale P.S. është në qendër të qytetit të Vlorës mbi Postën Qëndrore , po ashtu 57 vjeçari kishte para ambienteve të
pallatit një njësi ambulante ku i shërbente qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat