“Plazhistët e pandemisë” i kthehen detit, në Vlorë i përzë policia - Bota Sot
“Plazhistët e pandemisë” i kthehen detit, në Vlorë i përzë policia

Vlora

“Plazhistët e pandemisë” i kthehen detit, në Vlorë i përzë policia

Më: 15 maj 2020 Në ora: 15:45
Vlorë

Në Vlorë këtë të premte bëhej plazh. Edhe pse është ndaluar apo se dielli ishte i mbuluar nga retë, askush nuk u step.

Shume prej notarëve që gjen sot buzë detit janë përzënë nga policia.

Patrullat e policisë vazhdimisht bëjnë thirrje përgjatë bregut që qytetarët të mos futen në det dhe ditët e fundit kur temperaturat janë rritur ndjeshëm, duket se as rendi e ligji nuk i mbajnë dot larg të pabindurit.

Plazhistët e pandemisë e pranojnë se dhe pse dëbohen nga policia rikthehen në det sapo patrulla largohet dhe se do të vazhdojnë ta sfidojnë këtë ndalesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat