Në kërkim prej 2017, vetëdorëzohet ish-shefi i policisë në Vlorë - Bota Sot
Në kërkim prej 2017, vetëdorëzohet ish-shefi i policisë në Vlorë

Vlora

Në kërkim prej 2017, vetëdorëzohet ish-shefi i policisë në Vlorë

Më: 16 maj 2020 Në ora: 18:01
Jaeld Çela

Është vetëdorëzuar në polici ish-shefi i policisë Vlorë, Jaeld Çela, i shpallur në kërkim që prej muajit nëntor 2017 si person i përfshirë në trafikun e drogës të bërë nga grupi i “Habilajve”.

Çela është gjykuar në mungesë në të njëjtën dosje me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Gjykata e Krimeve të Rënda në shtator të 2019 e shpalli fajtor dhe u dënua për shpërdorim detyre.

Sakaq ai u shpall gjithashtu i pafajshëm për akuzat e trafikut ndërkombëtar të drogës dhe pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat