Shënohen 5 raste të reja me COVID në Vlorë/ 4 kontakte të rastit të djeshëm, vatër e re në një fasoneri - Bota Sot
Shënohen 5 raste të reja me COVID në Vlorë/ 4 kontakte të rastit të djeshëm, vatër e re në një fasoneri

Vlora

Shënohen 5 raste të reja me COVID në Vlorë/ 4 kontakte të rastit të djeshëm, vatër e re në një fasoneri

Më: 12 qershor 2020 Në ora: 08:10
Ilustrim

Shënohen 5 raste të reja me Covid-19 në qytetin e Vlorës.

Këta të infektuar janë tashmë e konfirmuar dhe bëhet fjalë për 4 anëtarët e familjes se rastit të djeshëm të gjithë pozitiv dhe një rast tjetër i ri vatër e re në një fasoneri.

Në ISHP janë dërguar 14 tamponë për analizim, 12 prej të cilëve familjare të rasteve dhe 2 raste te reja.

Ndërkohë ditën e djeshme u konfirmuan 44 raste pozitive, përkatësisht, 22 raste në Tiranë, 6 në Krujë, nga 4 raste në Durrës, Kamëz, Shkodër, 2 raste në Lushnje dhe nga 1 rast në Vlorë, Elbasan.

Rastet e konfirmuara ishin kontakte të rasteve pozitive, por edhe shume raste të reja që janë në hetim në Shkodër, Elbasan, Vlorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat