Vlorë: Fasoneritë burim infeksioni i Covid-19, të infektuar edhe kontakte të ardhur nga Tirana

Vlora

Vlorë: Fasoneritë burim infeksioni i Covid-19, të infektuar edhe kontakte të ardhur nga Tirana

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 11:54
Vlorë

Gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 2 viktima nga Covid-19 dhe u regjistruan 72 raste të reja.

Ndërkohë 4 raste janë regjistruar në qytetin e Vlorës.

Nga këto 4 raste, 1 është punonjëse e një fasonerie, e infektuar nga punonjëset e tjera të konfirmuara më parë, 2 raste të tjera janë qytetarë nga Vlora dhe rasti i katërt dyshohet se është një person i cili ka pasur kontakte në kryeqytet ku edhe mund të jetë infektuar.

Deri më tani në vend janë shënuar 55 viktima dhe janë regjistruar 2,402 të infektuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat