Zjarr i frikshëm në Vlorë, gruaja me lot në sy qëndron pranë flakëve

Vlora

Zjarr i frikshëm në Vlorë, gruaja me lot në sy qëndron pranë flakëve

Më: 7 shtator 2020 Në ora: 15:56
Vlorë

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e fshatit Poros në Vlorë. Flakët kanë shkrumbuar dhjetra hektarë pemë dhe janë duke u afruar banesave.

Zjarri është i frikshmë dhe rrezikon shumë pronat e qytetarëve. Vetë banorët e zonës kanë ndërhyrë vetë për të shuar flakët, dërkohë që në vendngjarje ka mbërritur edhe zjarrfikësja. Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar zjarrin.

Gazetarja e Fax i është afruar një zone në vendngjarje teksa shihet me lot në sy dhe sheh flakët që i afrohen banesës së saj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat