Covid -19 në Universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë!

Vlora

Covid -19 në Universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë!

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 09:49
Universiteti “Ismail Qemali” në Vlorë

Covid-19 ka prekur edhe stafin  akademik të universitetit të Vlorës, ku nga informacionet  e marra rezulton se disa persona janë konfirmuar pozitiv me Covid në këto ditë të fundit.

Ata momentalisht janë karantinuar teksa është bërë dhe dezinfektimi i ambienteve të Universitetit.

Universiteti i Vlorës ka 3 godina të tij, por edhe Infermieria është zhvendosur në një tjetër ambjent, ku në fakt dyshohet që dhe aty të ketë raste me Covid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat