Vlorë, era e fortë rrëzon pemën. Pa energji elektrike disa zona

Vlora

Vlorë, era e fortë rrëzon pemën. Pa energji elektrike disa zona

Më: 4 tetor 2020 Në ora: 08:56
Vlorë

Era e fortë ka përfshirë mbrëmjen e djeshme disa zonat të vendit, ndërsa një pemë e rrëzuar në Vlorë ka dëmtuar fiderin R1 N/st Radhime.

Kjo ka bërë që zonat e Tragjasit, Dukatit dhe Llogarasë të mbeten pa energji elektrike.

Lajmi bëhet i ditur nga OSSHE, në një njoftim në rrjetet sociale.

"Njoftim per abonentet Vlore Per pasoje te motit te keq dhe eres se paqendrueshme eshte rrezuar nje peme duke demtuar linjen 10Kv duke demtuar fideri R1 N/st Radhime. Pa energji mbeten zonat ‘Tragjas, Dukat fushe, Dukat fshate dhe Llogara. Urgjenca e OSSHE VLORE ka ngritur grupin e punes dhe po punon per te riparuar difektin Shpresojme ne mirkuptimin tuaj ."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat