Pastrohen brigjet e Karaburunit/ Vlorë, ambientalistë dhe peshkatarë bëhen bashkë

Vlora

Pastrohen brigjet e Karaburunit/ Vlorë, ambientalistë dhe peshkatarë bëhen bashkë

Më: 10 tetor 2020 Në ora: 20:01
Foto

Agjencia e zonave të mbrojtura, prefektura Vlorë, peshkatarë dhe ambjentalistë të huaj nisën pastrimin e bregdetit në zonën e  gadishullit të Karaburuni dhe ishullit të Sazanit.

Zhytësit ndihmuan në pastrimin e shpellës së Haxhi Aliut, por nuk mbetën pas edhe turistët nga Rusia dhe Italia

“Rastësisht dëgjuam për këtë “mision Pastrimi “dhe vendosa të merrja pjesë.”

“Vij nga Roma dhe sot jam i lumtur që iu bashkova pastrimit. Një eksperiencë e veçantë.”

Edhe pse ky sezon qe një sezon veror jo i plotë përgjatë gjireve të Karaburunit janë pastruar gati 2 ton mbetje plastike dhe qelqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat