Infektohet një mësuese, edukatore e një shofer ambulance, COVID-19 në institucionet publike në Vlorë

Vlora

Infektohet një mësuese, edukatore e një shofer ambulance, COVID-19 në institucionet publike në Vlorë

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 18:10
Foto ilustrim

Në Vlorë, Ministria e Shëndetësisë raportoi ditën e sotme 12 raste të reja me COVID-19.

Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se mes personave të infektuar është një mësuese, një edukatore e kopshtit nr.1 në Vlorë dhe një sanitare e këtij kopshti.

Gjithashtu mësohet se një shofer ambulance dhe një punonjës i OSHEE në Vlorë është infektuar me koronavirus.

Nga të konfirmuarit pozitiv për COVID-19, rezultojnë të prekur një farmaciste dhe një punonjëse e një klinike private.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat