Kanabis, arrestohet 35-vjeçari në Vlorë

Vlora

Kanabis, arrestohet 35-vjeçari në Vlorë

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 09:54
Ilustrim

Dy persona janë vënë në pranga dhe një tjetër është proceduar në gjendje të lirë në Vlorë për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Selenicë arrestuan në  flagrancë V.N., 35 vjeç, banues në fshatin Vajzë.

Në afërsi të banesës së tij, në ambient të hapur,  policia gjeti  të kultivuara fidanë Kanabis sativa.

Kurse, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për “Dhuna në familje”,   K. J., 28 vjeç, banues në Sarandë, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj hallës së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Organizim i llotarive të palejuara”,  E. M., 32 vjeç, banues në Dhërmi, pasi gjatë kontrollit në ambientet e lokalit të këtij shtetasi u gjet dhe u sekuestrua 1 pajisje elektronike  me të cilën dyshohej se ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fatit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat