Shkoi në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, ja kush është 23-vjeçarja që ndërroi jetë

Vlora

Shkoi në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, ja kush është 23-vjeçarja që ndërroi jetë

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 11:58
Foto ilustrim

Një 23 vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës.

Brisilda Sadushi ka shkuar në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës.

Sipas mjekeve të këtij spitali, nëna e dy fëmijëve ka qenë në gjendje të rëndë, me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension 5.

Image
Viktima Brisilda Sadush

 

Mjekët reanimatorë kanë ndërhyrë duke e futur në sallën e operacionit, por nuk ia kanë dalë ta mbajnë gjallë për shkak të parametrave shumë të ulëta jetësore.

Nuk dihet ende detaje të reja në lidhje me të renë e cila ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat