Plagoset 10-vjeçari në Vlorë, përplaset nga makina në “Rrugën e Çipajve”

Vlora

Plagoset 10-vjeçari në Vlorë, përplaset nga makina në “Rrugën e Çipajve”

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 18:18
Foto ilustrim

Një 10-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në Vlorë, pasi u përplas nga një mjet tip “Ford”, në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10,në aksin rrugor ” Rruga e Çipajve”. Policia njofton se makina që drejtohej nga 21-vjeçari me iniciale R.M. ka aksidentuar të miturin me iniciale D.M.

Nuk dihet nëse ka qenë kalimi i papritur dhe i gabuar i djalit shkak i aksidentit apo nëse makina po lëvizte me shpejtësi të lartë në zonë.

Fëmija ndodhet në Spitalin Rajonal Vlorë, jashtë  rrezikut për jetën, ndërsa në vendngjarje ka mbërritur grupi hetimor, i cili punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat