Bie zjarr në Zvërnec të Vlorës, digjen rrënjët me ullishte

Vlora

Bie zjarr në Zvërnec të Vlorës, digjen rrënjët me ullishte

Më: 21 mars 2022 Në ora: 17:50
Bie zjarr në Zvërnec të Vlorës

Pasditen e kësaj të hëne ka rënë sërish zjarr në Vlorë.

Mësohet se zjarri ka rënë në afërsi të ishullit të Zvërnecit, ku disa shkurre dhe rrënjë ulliri janë përfshirë nga flakët.

Zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të shuar flakët dhe për të izoluar zjarrin.

Ende nuk dihet arsyeja e rënies së zjarrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat