E diela e nxehtë dynd pushuesit drejt Vlorës, trafik i rënduar deri në Radhimë

Vlora

E diela e nxehtë dynd pushuesit drejt Vlorës, trafik i rënduar deri në Radhimë

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:07
Foto nga vendi i ngjarjes

Kjo e diel e nxehtë pasqyrohet me trafik të rënduar në qytetin bregdetar të Vlorës, që në orët e para të ditës.

Zona e rrethit të skelës e deri në Radhimë është një aks rrugor plot trafik, pasi qytetarë të shumtë nga vendi por jo vetëm, i janë drejtuar jugut të Shqipërisë.

Radhët kilometrike kanë bërë që policia rrugore të gjendet në pikat kyçe ku trafiku rëndohet me qëllim menaxhim dhe lehtësim të trafikut.

Temperaturat e larta dhe qëndrimi në trafik bën që makinat të nxehen dhe për të shkuar në aksin rrugor Vlorë-Radhimë, duhen të paktën 40 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat