Vlorë/ Zjarr në kodrën e Kuzum Babasë, përparojnë flakët

Vlora

Vlorë/ Zjarr në kodrën e Kuzum Babasë, përparojnë flakët

Më: 29 gusht 2022 Në ora: 13:19
Foto nga vendi i ngjarjes

Një vatër zjarri ka përfshirë në mesditë kodrën e Kuzum Babasë në qytetin e Vlorës.

Flakët të ndihmuara dhe nga era kanë përparuar duke djegur gjithë faqen e kësaj kodre me pisha duke rrezikuar dhe banesat që ndodhen aty.

Ndërkohë dy autobote me ujë dhe 8 zjarrfikës ndodhen në terren për shuarjen e flakëve të ndihmuar dhe nga banorë të zonës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat