Vijon zjarri masiv në pyllin e Sodës në Vlorë, zjarrfikësit në “luftë” me flakët

Vlora

Vijon zjarri masiv në pyllin e Sodës në Vlorë, zjarrfikësit në “luftë” me flakët

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 12:31
Foto ilustrim

Zjarri i rënë këtë të diel në pyllin e Sodës në Vlorë, vijon të djegë sipërfaqe të konsiderueshme pemësh.

Të ndihmuara nga era, flakët kanë përfshirë një sipërfaqe në pjesën halore poshtë pishave.

Prej orësh, punonjësit e zjarrfikëseve janë duke punuar për fikjen dhe izolimin e vatrës së zjarrit.

Shkak i zjarrit është papërgjegjshmëria e banorëve por dhe pushuesve që bëjnë piknik në pyll.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat