‘Fije’ edhe në Vlorë, çmontohen 4 kamera sigurie/ Dyshohet se i përkasin krimit të organizuar

Vlora

‘Fije’ edhe në Vlorë, çmontohen 4 kamera sigurie/ Dyshohet se i përkasin krimit të organizuar

Më: 31 janar 2023 Në ora: 11:47
Vlorë

Vazhdon kontrolli për kamerat e sigurisë edhe lagjet e qytetit  të Vlorës. 

Janë gjetur në disa kamera të cilat nuk janë pjesë e bashkisë apo policisë por të vendosur nga eksponentë.

Janë hequr katër kamera deri tani, ndërkohë që kontrolli vijon nga 5 grupe të ndryshme.

Bëhet fjalë për Kamera të vendosura në një bllok pallatesh, ku banon ndonjë eksponent i krimit të organizuar, apo nëpër rrugë dhe askush nuk ua di ‘pronarin’.

Zona e ‘Lungomares’ apo edhe Selenica shikohen si zona më problematike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat