Çfarë e çoi në Vlorë drejtorin e Policisë së Shtetit? - Bota Sot
Çfarë e çoi në Vlorë drejtorin e Policisë së Shtetit?

Vlora

E mërkurë, 17 tetor 2018

Çfarë e çoi në Vlorë drejtorin e Policisë së Shtetit?

Më: 5 tetor 2017 Në ora: 21:42
Haki Çako

Pasditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ishte në Drejtorinë Vendore të Policisë së Vlorës, ku zhvilloi një analizë me strukturat e kësaj policie.

Në qendër të kësaj analiza ishte situata kriminale në këtë qark. Burime nga policia e Vlorës thonë për Tv Klan se veçanërisht u bë një analizë e ngjarjeve të fundit të ndodhura në qarkun e Vlorës.

Çako mësohet se dha porosi dhe detyra për një plan të studiuar dhe konkret për goditjen e grupeve kriminale

“Identifikoni asetet e paligjshme dhe shtoni punën në sekuestrimin e tyre”, mësohet të jetë shprehur numri një i Policisë. 

Theks i veçantë, theksojnë burimet, u vu tek bashkëpunimi i të gjitha strukturave të policisë dhe agjencive ligjzbatuese për rezultate të prekshme të shpejta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test