Treni i mallrave Vorë- Ishëm del nga shinat - Bota Sot
Treni i mallrave Vorë- Ishëm del nga shinat

Vlora

Treni i mallrave Vorë- Ishëm del nga shinat

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 09:42
Ilustrim

Një incident ka ndodhur këtë të martë në linjën hekurodhore pranë stacionit të Ishmit, ku një tren i mallrave i linjës Vorë –Shkodër ka dalë nga shinat.

Qarkullimi është bllokuar për shkak të incidentit përfshi këtu edhe për trenat për qarkullimin e pasagjerëve. Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe paraprakisht dyshohet se shkak i incidentit mbetet fakti se linja e rrjetit hekurudhor në atë zonë është mjaft e amortizuar.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...