Vlorë, arrestohet hajduti i çuditshëm... vidhte dyer! - Bota Sot
Vlorë, arrestohet hajduti i çuditshëm... vidhte dyer!

Vlora

E diel, 18 nëntor 2018

Vlorë, arrestohet hajduti i çuditshëm... vidhte dyer!

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 17:31
Ilustrim

Policia e Vlorës ka mundur të vërë në pranga Maringlen Lalajn, i njohur ndryshe dhe si hajduti i dyerve.

29 vjeçari së bashku me shtetasin me inicialet A.B, i shpallur në kërkim nga policia, vidhte dyert e duraluminit në një sërë lagjesh të qytetit të Vlorës. Policia madje ka arritur të sekuestrojë 4 dyer të vjedhura nga Lalaj, i cili tashmë është në pranga.

Njoftimi:

Finalizohet Operacioni Policor i koduar ”ÇMONTIMI”, ku është arrestuar një shtetas dhe shpallet në kërkim bashkëpuntori i tij

Specialistët e Seksionit të Hetimit për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë, kanë zhvilluar operacionin policor të koduar ”ÇMONTIMI”, ku e kanë finalizuar me kapjen dhe arrestimin e shtetasit :

Maringlen Lalaj, 29 vjeç, banues në Vlorë.

Shtetasi i mësipërm në bashkëpunim me shtetasin A.B., ( i cili është shpallur në kërkim), janë autor të vjedhjeve së disa dyerve (duralumin), të pallateve në lagjet ”Hajro Çakerri” dhe ”Pavarsia”, ngjarje të ndodhura në datat 2 dhe 5 Dhjetor 2017. Këta shtetas dyert e vjedhura i shisnin për qëllime perfitimi material.

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 4 (katër) dyer.

Po vijon puna për dokumentimin ligjor të aktivitetit kriminal te këtyre shtetasve.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprime të mëtejshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test