Vlora e transformuar, Rama e zgjedh për urimin e fundvitit - Bota Sot
Vlora e transformuar, Rama e zgjedh për urimin e fundvitit

Vlora

E martë, 23 tetor 2018

Vlora e transformuar, Rama e zgjedh për urimin e fundvitit

Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 08:53
Pamje nga Vlora

Qyteti i Vlorës duket krejt i transformuar këtë fundvit.

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video të ndryshimeve që janë bërë në qytetin bregdetar shqiptar, i cili në këto ditë festive është nën pushtetin e dritave. Shëtitorja “Lungomare” është ndriçuar me drita zbukuruese, ndërsa në qytet janë vendosur lojëra të ndryshme, jo vetëm për fëmijët.

“Me këto pamje të Vlorës së rilindur dhe të zbukuruar për festat e fundvitit, ju uroj një të dielë të qetë dhe sa më festive këtë ditë të fundit të vitit”, shkruan kreu i qeverisë në rrjetin social Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test