Tragjedia në Vlorë, policia jep detaje për zjarrin që u mori jetën nënës e të birit - Bota Sot
Tragjedia në Vlorë, policia jep detaje për zjarrin që u mori jetën nënës e të birit

Vlora

E mërkurë, 24 tetor 2018

Tragjedia në Vlorë, policia jep detaje për zjarrin që u mori jetën nënës e të birit

Më: 21 janar 2018 Në ora: 09:43
Pamje nga Vlora

Policia e Vlorës ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Vlorë, ku si shkak i një zjarri kanë humbur jetën dy persona, nënë e bir.

Selkie dhe Novruz Hoxhallari kanë ndërruar jetë si pasojë e flakëve, ndërsa policia thotë se zjarri ka rënë në mënyrë aksidentale.

Njoftimi paraprak i policisë për ngjarjen:

Rreth orës 04:20, në lagjen ''1 Maji'', në një banesë ka rënë zjarr e për pasojë janë djegur dhe kanë ndërruar jetë dy shtetas.

Nga veprimet e para të kryera nga grupi hetimor dyshohet se zjarri në banesë mund të jetë shkaktuar aksidentalisht , ku për pasojë janë djegur e kanë ndërruar jetë nënë e bir, shtetasit S. H., rreth 73 vjeçe dhe N. H., rreth 43 vjeç.

Trupat e pajetë janë transportuar në morgun e Spitalit Rajonal Vlorë.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test