Prag tragjedie në Vlorë, ujërat e lumit marrin para makinën me njerëz - Bota Sot
Prag tragjedie në Vlorë, ujërat e lumit marrin para makinën me njerëz

Vlora

E diel, 21 tetor 2018

Prag tragjedie në Vlorë, ujërat e lumit marrin para makinën me njerëz

Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 14:40
Pamje nga Vlora

Një makina me dy njerez brenda është marrë nga rrjedha e lumit Vjosë në qytetin e Vlorës.

Ngjarja po ndodh në Selenicë në zonën e quajtur Bishti i Malit.

Reshje e dendura të shiut kanë bërë që lumenjtë të dalin nga shtrati dhe të rrëmbejnë çfarë gjejnë përpara.

Makina është marrë nga rrjedhja e lumit Shushicë vetëm pak minuta më parë në Selenicë.

Pasagjerët që ndodhen në të janë në rrezik për jetën, ndërsa raportohet se kanë hipur në çatinë e furgonit presin ndihmë.

Mësohet se Ministria e Mbrojtjes ka dërguar një helikopter për t'u ardhur në ndihmë pasagjerëve të cilët ndodhen në makinen e bllokuar nga lumi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test