Dalin pamjet e trupave të vdekur në masakrën e Vlorës! - Bota Sot
Dalin pamjet e trupave të vdekur në masakrën e Vlorës!

Vlora

E premte, 16 nëntor 2018

Dalin pamjet e trupave të vdekur në masakrën e Vlorës!

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 21:42
Ridvan Zykaj, autor i vrasjeve në Vlorë

Report tv ka publikuar fotot ku shfaqen disa nga viktimat e masakrës në fshatin Resulaj të Bashkisë së Selenicës.

Ridvan Zykaj, 24 vjeçar, është autori i vetëm i masakrës me 8 viktima. I riu ka shuar tre familje, përfshi këtu dhe dy fëmijë të moshës minore, Sara Zykën 17 vjeçe dhe Ledjon Zykën, vetëm 9 vjeç.

Fotot e mëposhte janë fiksuar nga kamerat disa minuta pasi tragjedia ka përfunduar. Siç edhe shihet, në oborrin e kësaj shtëpie janë të shtrirë në tokë 3 viktima. 

Pozicioni i trupave tregon se i riu nuk i ka vrarë disa nga familjarët në një njëjtin vend, çka nënkupton se krimi i shumëfishtë është kryer në disa pozicione. Ridvan Zykaj ka përdorur një armë automatike dhe nga të dhënat e deritanishme rezulton që të mos ketë patur probleme mendore.

Nga ana tjetër News24 raporton se i riu përpara ngjarjes makabre ka ngrënë drekë me prindërit e familjarët e tij, të cilët nuk janë në bilancin e viktimave. Dyshime ka se i riu ka qenë i dehur, por informacioni mbetet ende për t’u vërtetuar.

Të pyetur nga gazetarët, fqinjët janë shprehur se nuk e njihnin 24 vjeçarin për person me probleme mendore, por si një njeri që shfaqte shpesh shenja nervozizmi.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test