Universiteti i Vlorës, rrezikojnë mbylljen 4 degë - Bota Sot
Universiteti i Vlorës, rrezikojnë mbylljen 4 degë

Vlora

Universiteti i Vlorës, rrezikojnë mbylljen 4 degë

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 13:03
Universiteti i Vlorës

Katër degë rrezikojnë të mos hapen për studentët në universitetin “Ismail Qemali” të Vlorës.

Mungesa e interesit nga studentët në degët e Matematikës, Kimisë, Fizikës dhe Italishtes, kane bërë që auditoret për këto degë këtë vit akademik të jenë bosh.

Shefja e burimeve njerëzore, Alberta Breshani thotë se po pritet dhe raundi i tretë i regjistrimeve. Në rast se nuk do të ketë prurje të reja, studentët që janë regjistruar deri tani do të transferohen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...