Kapet shpërndarësi i kokainës në Vlorë - Bota Sot
Kapet shpërndarësi i kokainës në Vlorë

Vlora

Kapet shpërndarësi i kokainës në Vlorë

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 15:36
Ilustrim

"Fast Service" quhej operacioni antidrogë i policisë së Vlorës ku është arrestuar në flagrancë Pavlin Lulaj 27-vjec.

Arrestimi i të riut nga fshati Gjormë me banim në Vlorë është kryer në banesën e tij ne lagjen "10 Korriku". 

Gjatë kontrollit të banesës policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 30 doza të dyshuara si lëndë narkotike të llojit "Kokainë".

Ndërsa janë bllokuar dhe një veturë e markës Fiat Punto me targë AA 845 AZ, një aparat celular.

Materialet i janë referuar Prokurorisë Vlorë në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", neni 283/2 i Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...