Rama: Më në fund me djalë! Aprovohet kontrata për “bypass”-et e Fierit dhe Vlorës - Bota Sot
Rama: Më në fund me djalë! Aprovohet kontrata për “bypass”-et e Fierit dhe Vlorës

Vlora

Rama: Më në fund me djalë! Aprovohet kontrata për “bypass”-et e Fierit dhe Vlorës

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 18:33
Edi Rama

Edi Rama, me anë të një statusi në “Twitter” ka njoftuar se qeveria ka marrë aprovimin e fundit nga Banka Europiane për Rindërtim për lidhjen e kontratës së financuar nga kjo bankë për “bajpaset” e Fierit dhe Vlorës.

Postimin e tij Rama e nis me humor duke shkruar: “Ufffffff… “më në fund me djalë!”

Më tej, ai thotë se, “për pak ditë nis puna dhe në qershor patjetër traseja e hapur për sezonin turistik”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...