Fitore e vështirë e Lubotenit - Bota Sot
Fitore e vështirë e Lubotenit

Volejboll

Fitore e vështirë e Lubotenit

Nga: K. G. Më: 31 mars 2019 Në ora: 13:20
Fitore e vështirë e Luboteni

Skuadra e Lubotenit nga Ferizaj, fitues i Kupës së Kosovës, shënon fitore më vështirë se sa pritej në duel me Vëllaznimin në Gjakovë, me rezultat 3:2,në kuadër të Superligës së Kosovës në volejboll (meshkujt).

“KV Luboteni shënon fitore të rëndësishme në lojën e zhvilluar në Gjakovë, duke e mposhtur KV Vëllaznimin me rezultat 3:2 në sete, me këtë fitore skuadra jonë konfirmon edhe një herë se jemi pretendenti më i denjë për të mbajtur kryesimin e tabelës në Superligën e Volejbollit të Kosovës.  
Urojmë të gjithë lojtarët dhe shtabin teknik për lojën dhe angazhimin e treguar!”, thuhet nga KV Luboteni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...