Prishtina e Re fiton superpërballjen - Bota Sot
Prishtina e Re fiton superpërballjen

Volejboll

Prishtina e Re fiton superpërballjen

Më: 12 prill 2019 Në ora: 11:16
Prishtina e Re fiton superpërballjen

Në finalen e dy ekipeve lidere të grupeve të Ligës së parë në konkurencen e femrave, Prishtina e Re ka arritur të të triumfoi me rezultat 3:2 (20:25, 25:14, 23:25, 25:13, 15:9) ndaj Klinës, në një ndeshje mjaft interesante prej pesë setave.

Image

Klina e nisi mirë takimin duke fituar setin e parë, mirëpo më pas Prishtina u kthye duke e fituar setin e dytë dhe të katërtin. Në tie break Prishtina e Re arriti të fitoj setin dhe kështu u shpall kampione e Liges së Parë. 
Në fund të ndeshjes për të dyja ekipet u ndanë medalje, ndërsa për ekipin fitues u nda edhe kupa e kampionit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...