Edona Gjinolli: Vërtet është luftë e madhe! Skenderaj po me befason - Bota Sot
Edona Gjinolli: Vërtet është luftë e madhe! Skenderaj po me befason

Volejboll

Edona Gjinolli: Vërtet është luftë e madhe! Skenderaj po me befason

Nga: K. Goca Më: 12 prill 2019 Në ora: 12:16
Edona Gjinolli me vajzën e saj

Ish volejbollistja nga Gjilani, Edona Gjinolli, që me shumë sukses ka mbrojtur edhe ngjyrat e Kombëtares së Kosovës, mendon se elita e volejbollit të Kosovës në konkurrencën e femrave është jashtëzakonisht interesante dhe katër klube po luftojnë me të gjitha forcat që kanë për të fituar titullin e kampionit.

 “Vërtet është kah zhvillohet luftë e madhe për titullin e kampionit mes katër skuadrave. Unë sa kam mundur me vërejt edhe pak si ish lojtare, është Skenderaj që po me befason, sidomos me bëhet qejfi që i ka krejt lojtaret vendore.

Kjo është bukuri për sportin skofiar. Fundja le të fitojë ai që e meriton dhe ta fiton titullin e kampionit”, tha Edona për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...