Kështu thoshte Ganimetja në vitin 2001! Sot trajnere në Prishtinë - Bota Sot
Kështu thoshte Ganimetja në vitin 2001! Sot trajnere në Prishtinë

Volejboll

Kështu thoshte Ganimetja në vitin 2001! Sot trajnere në Prishtinë

Nga: B.S. Më: 23 prill 2019 Në ora: 13:35
Ganimete Gërbovci

Nëse kthehem 18 vite (27 korrik, 2001) pas ka qenë një deklaratë shumë e fuqishme e cila është aktuale edhe sot në sportin në përgjithësi të Kosovës.

Të vjetrit duhet lëshuar vendin të rinjve, një deklaratë e Ganimete Gërbovcit, që e kishte thënë me 27 korrik të vitit 2001, sa ishte volejbolliste e KV Dritës nga Gjilani dhe anëtare e kombëtare e Kosovës.

Image

Shkrimi, 27 korrik 2001

“Të vjetrit duhet lëshuar vendin të rinjve, me të cilët duhet të punohet në mënyrë profesionale si bazë e fortë për ardhmëninë e volejbollit”, kështu kishte deklaruar Ganja për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Ajo sot është trajnere e Prishtina F dhe ka pasur një edicion shumë të mirë, duke përfunduar në vend të pestë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...