Luboteni e mund Prishtinën, shumë afër titullit - Bota Sot
Luboteni e mund Prishtinën, shumë afër titullit

Volejboll

Luboteni e mund Prishtinën, shumë afër titullit

Nga: K. G. Më: 2 maj 2019 Në ora: 11:11
Luboteni e mund Prishtinën, shumë afër titullit

Klubi i volejbollit Luboteni nga Ferizaj avancon në seri të fitoreve me rezultat 2:1 ndaj Prishtina Volley-t. Ferizajasit edhe një fitore i ndan nga titulli i kampionit të Kosovës.
“Luboteni-Prishtina Volley 3:0 (25:19,25:15,25:20). 
Luboteni ka arritur të fitoj sfidën e tretë të play-off-it, duke e mposhtur Prishtina Volley me rezultat 3:0 në sete. Me këtë fitore Luboteni është vetëm një hap larg titullit të kampionit”, bëhet e ditur nga FVK. 
Finalja e katërt e play-off-it do të luhet në kryeqytet dhe gjithçka është e hapur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...