Theranda dhe Luboteni në finalen e kampionatit - Bota Sot
Theranda dhe Luboteni në finalen e kampionatit

Volejboll

Theranda dhe Luboteni në finalen e kampionatit

Më: 17 maj 2019 Në ora: 14:45
Theranda dhe Luboteni në finalen e kampionatit

Dy skuadrat më të mira U18 të këtij edicioni Theranda dhe Luboteni, do ta kenë ballafaqimin e tyre në finalen e madhe të Kampionatit U18 për meshkuj.
Theranda e fitoi ndeshjen paraprake ndaj Pejës, deri sa në anën tjetër Luboteni nga Ferizaj mundi As Vushtrrinë në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë në Ferizaj.
Këto janë rezultatet e dy ndeshjeve gjysmëfinale:
Theranda - Peja 3:0
(25:12, 25:16, 25:13)
Luboteni - As Vushtrria 3:0
(25:10, 25:22, 25:13)

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...