Cila femër do të jetë trajnere e Kosovës në volejboll? - Bota Sot
Cila femër do të jetë trajnere e Kosovës në volejboll?

Volejboll

Cila femër do të jetë trajnere e Kosovës në volejboll?

Nga: Kemajl Goca Më: 28 maj 2019 Në ora: 16:24
Pamje nga një ndeshje

Volejbolli kaloi një edicion të suksesshëm, duke arritur edhe një shikueshmëri të mirë, sidomos Drita nga Gjilani bëri senzacion në finalen e fundit të play-off-it kundër M-Technologie nga Prishtina, e cila ka pasur mbi 3000 shikues në palestrën e sportit ‘Bashkim Selishta-Petriti” në Gjilan.

Flitet e përflitet se mund të emërohet edhe një trajnere femër në kombëtaren e Kosovës (femrat), por nuk saktësohet se a bëhet fjalë për seniore apo për grupmoshat e reja. Duket se Federata e Volejbollit e Kosovës e ka ndërmend që t’i jap rastin edhe gjinisë femërore, që ta dëshmojnë veten se e meritojnë të jenë në Kombëtare.

Raportohet nga burimet jozyrtare se po diskutohet apo bisedohet (me një emër të njohur, ish volejbolliste e Kombëtares) edhe tinëzisht me një trajnere, që njëra nga do të emërohet në Kombëtare, pasi që është edhe e nevojshme. Cila do të jetë, mbetet të shihet në javët dhe muajit në vazhdim, nëse bien në ujdi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...