Dy ish zyrtarë të FVK-së në Prishtina F - Bota Sot
Dy ish zyrtarë të FVK-së në Prishtina F

Volejboll

Dy ish zyrtarë të FVK-së në Prishtina F

Nga: K. Goca Më: 13 qershor 2019 Në ora: 14:55
Fejzullah Ademi

Kush nuk e njeh kontribuuesin më të madh të volejbollit të Kosovës, Fejzullah Ademin, që bëri shumë edhe në kohën e okupimit dhe i rezistoi pushtuesit serb. Ademi, njeriu që një kohë ka qenë kryetar i Federatës së Volejbollit të Kosovës, edhe disa vite pas luftës, ndërsa sot e ndihmon klubin e volejbollit Prishtina F. pavarësisht se çfarë funksioni kryen, por është shembull edukues për vashat e klubit.

Dhe kush nuk e din që Ganimete Gërbovci, që ka qenë një kohë, pra në vitet e pasluftës, edhe administratore në Federatën e Volejbollit të Kosovës, ndërsa tani është në KV Prishtina F. por si trajnere. Klub që ka dy ish zyrtarë të federatës dhe që mund të janë edhe shumë kontribuues në aspektin diplomatik sportiv! Bile Ganja ka punuar si administratore edhe në kohën kur ka qenë Ademi kryetar!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...