Drita në emocione të shortit për garat evropiane - Bota Sot
Drita në emocione të shortit për garat evropiane

Volejboll

Drita në emocione të shortit për garat evropiane

Nga: Kemajl Goca Më: 25 qershor 2019 Në ora: 17:26
Lorik Ilazi

Kampionia e Kosovës, Drita nga Gjilani, që udhëhiqet nga trajneri i palodhshëm dhe më i suksesshmi i pasluftës në konkurrencën e femrave në volejboll, Lorik Ilazi, me kërshëri e pret shortin që do të hidhet nesër në Luksemburg.

Drita nuk do të garojë në Champions League por në garat e Challenge Cup, e cila e pret shortin me emocione.

Skuadra gjilanase, më e organizuara në vendin tonë, besojnë e shpresojnë se në shortin që hidhet nesër në orën 15.30 edhe fati do jetë në anën e tyre, që mos të hasin në ndonjë rivale shumë të fortë qysh në fazën e parë kualifikuese.

Drita është në vazon 2 me Skavka (Sllovakia), Ponta (Portugali), RSR (Luksemburgu), Holte (Danimarka), Rigas (Letonia), Engelholm (Suedia), Dresder (Gjermania).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...