A i duhet Edona Kosovës? - Bota Sot
A i duhet Edona Kosovës?

Volejboll

A i duhet Edona Kosovës?

Nga: Kemajl Goca Më: 27 korrik 2019 Në ora: 15:24
A i duhet Edona Kosovës?

Shumë herë bëhet pyetje përse nuk angazhohen ish volejbollistet më të mira të Kosovës, që të punojnë me grupmoshat e reja si nëpër klube po ashtu edhe nëpër kategoritë e ndryshme të kombëtareve të Kosovës. 

Image

Ish volejbollistja e mirënjohur, Edona Gjinolli, një periudhë në Dritë, pastaj edhe në Skenderaj e Prishtina AAB,  një kohë në kombëtaren e Kosovës, por që sot nuk është e angazhuar askund!

Ai duhet Edona kombëtares së Kosovës për grupmoshat e reja? 
Përvoja e saj është edhe një element që i duhet shumë përfshirja në kombëtare pavarësisht se cila grupmoshë është.

Të lihen anash ish volejbollistja që dhanë shumë apo edhe të injorohen, nuk është shenjë e mirë për sportin skofiar, sidomos edhe për Federatën e Volejbollit të Kosovës.

Edona ka luajtur në pozitën e pasuese, në të cilën pozitë ka qenë e fuqishme, por tash e një kohë, që kur u përshëndet nga loja aktive, ajo nuk ka marr asnjë ftesë. 30-vjeçarja nga Gjilani ka përvojë të mirë dhe që i duhet shumë sportit skofiar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat