Kajtazi: Dy emra të rinj te Prishtina Volley-M

Volejboll

Kajtazi: Dy emra të rinj te Prishtina Volley-M

Nga: K. G. Më: 18 shtator 2019 Në ora: 10:38
Kajtazi: Dy emra të rinj te Prishtina Volley-M

Klubi i volejbollit Prishtina Volley iu jep hapësirë të veçantë edhe lojtarëve të rinj.

Brumi i ri janë edhe e ardhmja e sportit skofiar, të cilit i kushton shumë rëndësi kryetrajneri Xhavit Kajtazi.  

“Mërgim Fazliu dhe Avdyl Pllana janë dy emra të rinj që në këtë edicion i janë bashkuar njërës prej skuadrave më të mira të Kosovës, nënkampiones dhe finalistes së Kupës së Kosovës, Prishtina Volley-M.
Vushtrriasit janë anëtarë të kombëtares së Kosovës U-20, dhe pritet që me ardhjen në mjedis të ri të rrisin niveli tenik në një shkallë më të lartë”, shkruan Kajtazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat