Tifozët serb prishin minutën e heshtjes për Jacques Chirak

Volejboll

Tifozët serb prishin minutën e heshtjes për Jacques Chirak

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 20:55
Foto

Surprizë shumë e keqe në Bercy këtë mbrëmje të së premtes. Pak para takimit midis Francës dhe Serbisë, në gjysmëfinalen për EURO, u planifikua një minutë heshtje në kujtim të Jacques Chirac, i cili vdiq të enjten në mëngjes.

Heshtja në kujtesë të ish-Presidentit të Republikës së Francës nuk u respektua. Fishkëllima ranë nga platforma e pushtuar nga mbështetësit serbë, gjë që bëri që Laurent Tillie të reagojë, i cili skicoi një vështrim drejt sektorit ofendues. Në fund të minutës së "heshtjes", këngët deri në lavdi të Serbisë, zhurmuan në sallë. Federata Franceze e Futbollit dhe Lidhja Profesionale e Futbollit vendosën të mbajnë një minutë heshtje para ndeshjeve Ligue 1 dhe Ligue 2.00.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat