Prishtina shënon fitore ndaj debutueses  - Bota Sot
Prishtina shënon fitore ndaj debutueses 

Volejboll

Prishtina shënon fitore ndaj debutueses 

Nga: K. G. Më: 13 tetor 2019 Në ora: 16:33
Prishtina shënon fitore ndaj debutueses 

Volejbollistet e Prishtinës F shënuan fitore me rezultat 3:0 në përballje me debutuesen Fushë Kosovën, në hapjen të edicionit të ri të Superligës së Kosovës (femrat).
 Vashat e Prishtinës treguan lojë më të mirë në të tre setet.

Seti i parë u dominua nga prishtinaset me rezultat 25:16, po ashtu edhe i dyti me 25:15.

Në setin e tretë volejbollistet e Prishtinës ishin edhe më të mira në set, duke triumfuar me 25:12 dhe me rezultat të përgjithshëm 3:0.  

Kryeqytetaset pretendojnë të janë në katër vendet e para në renditje, kurse Fushë Kosova me volejbolliste të reja kërkon paraqitje sa më të mira dhe të mbetet në elitë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat