Mehdi senzacioni, zbulon logon sikur bombën! - Bota Sot
Mehdi senzacioni, zbulon logon sikur bombën!

Volejboll

Mehdi senzacioni, zbulon logon sikur bombën!

Nga: Kemajl Goca Më: 26 tetor 2019 Në ora: 17:52
Mehdi senzacioni, zbulon logon sikur bombën!

Është interesant me klubet e sportit skofiar, sidomos në konkurrencën e femrave, sepse përveç që bëhet luftë në parket se kush e ka ekipin më të fortë, lufta tjetër edhe më e fuqishme është se kush i ka edhe logot me të bukura apo cili është klubi më i vjetër. 

Image

Logo e Prishtina F, viti 1958

Drejtori i klubit të volejbollit Prishtina F Mehdi Mehmeti zbulon logon e re të klubit dhe sikur bombë!

E themi si bombë, sepse në bazë të asaj del që klubi u themelua në vitin 1958 apo ka 61 vjet traditë, kështu që sipas kësaj del, se ky klub i femrave është më i vjetri në kryeqytet apo nëna e volejbollit!

Kështu që Naser Krasniqi me KV M Technologie janë ekip që vijnë për nga tradita pas Prishtina F. Mehdiu njihet për korrektësi por edhe për senzacione!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat