Kosova para sfidave të vështira - Bota Sot
Kosova para sfidave të vështira

Volejboll

Kosova para sfidave të vështira

Më: 9 janar 2020 Në ora: 16:32
Kosova para sfidave të vështira

Kombëtarja e Kosovës U-20 (meshkujt) nga 10-12 janar do ta kërkojë kualifikimin për CEV Kampionatin Evropian, përmes ndeshjeve që i zhvillon si nikoqir.

Sfidat e Grupit 2, në kualifikimet e fazës së parë, do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë. Në grup me Kosovën është Estonia dhe Zvicra dhe nga ky grup, dy të parët shkojnë tutje.

Orari i ndeshjeve të Kombëtares sonë: Me 10 janar Kosova ndeshet me Estoninë (18.00) dhe me 12 janar me Zvicrën (18.00). Kombëtarja e Kosovës U-19 (vajzat) nga 10-12 janar 2020 do t’i zhvillojnë ndeshjet kualifikuese për CEV Kampionatin Evropian në Herceg Novi në Mal të Zi.

Kosova do të jetë në grup me nikoqirin Malin e Zi, Suedinë dhe me Izraelin, të cilin më herët e ka mposhtur. Me 10 janar Kosova luan me Malin e Zi (18.30), me 11 janar me Suedinë (16.00) dhe me 12 janar me Izraelin (16.00). Volejbollistet dhe volejbollistët janë para sfidave të vështira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat