Dridhu Mehdi e dridhu Prishtinë, po te pranon e s’po te pranon! - Bota Sot
Dridhu Mehdi e dridhu Prishtinë, po te pranon e s’po te pranon!

Volejboll

Dridhu Mehdi e dridhu Prishtinë, po te pranon e s’po te pranon!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 janar 2020 Në ora: 19:51
Dridhu Mehdi e dridhu Prishtinë, po te pranon, s’po te pranon!

Po afrohet 20 janari, Mehdi Mehmeti, drejtor sportiv i klubit të volejbollit Prishtina F dhe drejtuesit e saj, po e ndjejnë një lloj presioni, një lloj stresi, sepse dilema është te Bahri Gjinovci! Dilema është se po iu thotë po ose jo Gjinovci.

Nëse iu thotë po është  fitore e madhe për Mehdi Mehmetin dhe klubin, se po e sjellin një trajner të duhur, por nëse iu thotë jo, do të ishte dështim i madh, sepse i refuzoi Gjinovci!


Dridhu Mehdi e dridhu Prishtinë, po te pranon, s’po te pranon!

Ndryshe nuk mund të shpjegohet përgjigjen e fundit që e presin nga Gjinovci, që është edhe selektor i kombëtares së Kosovës (meshkujt). Edhe pse thuhet se 70 për qind e punës është e kryer, fjala e fundit jepet me gjasë me 20 janar, kështu është thënë nga drejtuesit e këtij klubit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat