Ky vogëlushi sot ka mbi 50 vjet, po e tremb një komunitet në Kosovë!

Volejboll

Ky vogëlushi sot ka mbi 50 vjet, po e tremb një komunitet në Kosovë!

Nga: Kemajl Goca Më: 22 janar 2020 Në ora: 10:57
Ky vogëlushi sot ka mbi 50 vjet, po e tremb një komunitet në Kosovë!

Është energjik, gjithnjë optimist dhe kur ia mësynë diku ose e arrin ose nuk i thotë vetes që është Naser Krasniqi. Fotoja bardhezi është kur i kishte pesë vjeç, një fëmijë simpatik, atëkohë i dashur apo i ëmbëli për lagjen e sot edhe më i dashur jo vetëm për komunitetin e volejbollit.

Dikur pesë vjeç që kishte shumë ëndrra por kishte vendosur të bëhej volejbollist, ndërsa nga periudha e pasluftës vlerësohej nga trajnerët më të suksesshëm në vendin tonë për konkurrencën e femrave.

Ky vogëlushi sot ka mbi 50 vjet, po e tremb një komunitet të volejbollit në Kosovë! Sepse pamja e Naserit i frikëson disa klube, sidomos ato të kryeqytetit, që po bëjnë plane e plane si t’i dalin përpara me pikë e me suksese.

Image

Krasniqi është shumë optimist, se trofetë do t’i sjellë në kryeqytet, sepse M-Technologie, janë klubi me kushtet më të mira fal Rrustem Pacollit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat