Kur këndoni me kitare trajneri i mirënjohur dhe lojtari i Kosovës - Bota Sot
Kur këndoni me kitare trajneri i mirënjohur dhe lojtari i Kosovës

Volejboll

Kur këndoni me kitare trajneri i mirënjohur dhe lojtari i Kosovës

Nga: K. G. Më: 4 shkurt 2020 Në ora: 11:37
Kur këndoni me kitare trajneri i mirënjohur dhe lojtari i Kosovës

Kjo fotografi është e vitit 1995, që ka domethënie të veçantë. Kushedi se cila ishte kënga e tyre atëkohë, sigurisht kundër regjimit serb dhe në anën tjetër edhe për gurbetin, kur një valë të rinjsh, atëkohë, ikën nga dhuna e shfrenuar e milicisë serbe.

Në foto janë vëllezërit Kajtazi.

Në të majtë është trajneri i mirënjohur Xhavit Kajtazi, me kitarën simpatike, në mes Besimi (ish gazetar sportiv) dhe në të djathë Veliu, ish volejbollist i dëshmuar.

“Para 25 vjetëve me vëllezërit Xhavit Kajtazi dhe Besim Kajtazi”, shkruan Veliu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat